Loading
27 فروردین 1400 - 06:56

رونمایی از کارت الکترونیکی دانش آموزی

کارت های الکترونیکی دانش آموزی با عنوان دانش کارت،با حضور قائم مقام سازمان دانش آموزی کشوردر مدرسه دخترانه شاهد 16 شیراز به بهره برداری رسید.

در این طرح با نصب دستگاه های الکترونیکی در سرویس مدارس و در مدارس، والدین می توانند از زمان ورود و خروج فرزندانشان به مدرسه آگاه شوند.

رییس سازمان دانش آموزی کشور گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور در شیراز عملیاتی شده و با کمک بانک شهر و شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان، طراحان کارت های الکترونیکی دانش آموزی، این سیستم بزودی در مدارس سراسر کشور اجرا می شود.

داوود روستایی افزود: دانش کارت ها به گونه ای طراحی شده که علاوه بر اطلاع رسانی رفت و آمد دانش آموزان به والدین، هر گونه خرید آنان از طریق ارسال پیامک به اطلاع والدین رسانده می شود.

وی از مزیت های دیگر این کارت ها را انجام 11 کاربری برشمرد و افزود: پرداخت قبوض، خرید از بوفه مدارس و سایر فروشگاه ها و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در سراسر کشور بوسیله این کارت انجام می شود.

کارت های الکترونیکی دانش آموزی با مشخصات شناسنامه ای دانش آموزان و براساس تقاضای والدین آنان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

همچنین کلاری رییس سازمان دانش اموزی فارس افزود: دانش آموزانی که از این کارت ها استفاده می کنند تمامی رفت و آمد آنان در مسیر منزل تا مدرسه از طریق سیستم جی پی اس که در سرویس های مدارس نصب شده کنترل می شود.