Loading
27 فروردین 1400 - 07:41

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد:

افتتاح فاز جدید ساماندهی پارک‌های حاشیه‌ای در خیابان‌های معالی آباد، ستارخان و زرهی

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از اجرای فاز اول این طرح خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، 3 معبر پُر ترافیک دیگر شیراز نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل ترافیک، مهندس محمد فرخ‌زاده، با اشاره به موفقیت اجرای طرح کنترل هوشمند پارک حاشیه‌ای خودرو، در دوره آزمایشی گفت: پس از موفقیت این طرح در خیابان‌های عفیف‌آباد، سمیه و مشکین‌فام و باتوجه به هوشمند‌سازی پارک خودرو، این طرح در خیابان‌های معالی‌آباد، زرهی و ستارخان اجرا خواهد شد.

فرخ‌زاده همچنین با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح رفاه حال شهروندان است، افزود: پارکینگ‌های حاشیه‌ای به دلیل پارک در نزدیکترین مکان به مقصد بخصوص در خیابان‌های شلوغ و مراکز تجاری، از بیشترین تقاضا برخوردارند که این امر در شرایط فعلی به دلیل عدم نظارت و مدیریت، باعث ترافیک و گاهاً اختلال می‌گردد.

وی عنوان کرد: هزینه پارک تا ۳۰ دقیقه اول رایگان بوده و خودروهای دارای شناسه پرداخت الکترونیک زمانی که در محدوده پارک می‌کنند، تا نیم ساعت اول هیچ هزینه‌ای از اعتبارشان کسر نمی‌شود، اما اگر فرد بخواهد برای زمان بیشتری پارک کند باید هزینه پارک خودرو را بپردازد.

وی با بیان اینکه این سامانه با هدف تسریع و دقت در دریافت و محاسبه هزینه پارک خودرو اجرا می‌گردد خاطر نشان کرد: با نصب شناسه پرداخت الکترونیک روی شیشه خودرو، تمامی اطلاعات اعم از زمان پارک و اعتبار موجود خودروی پارک شده، به صورت خودکار محاسبه شده و از هزینه پارک کسر می‌گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پارک در حاشیه خیابان های مصوب، تنها با تهیه شناسه پرداخت الکترونیک امکان پذیر می‌باشد، شهروندان می‌توانند جهت ثبت نام با همراه داشتن کارت خودرو و بیمه نامه شخص ثالث به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و یا وب سایت www.c-pay.ir مراجعه نمایند.

وی با توجه به اینکه این سامانه برای اولین بار در کشور طراحی و اجرا می­شود اظهار داشت: در این سامانه عامل انسانی هیچ اراده و تأثیری بر هزینه‌های دریافتی نداشته و به این طریق یکی از مشکلات طرح ساماندهی پارک‌های حاشیه‌ای اجرا شده در کشور که ناشی از تقابل راننده و مأمور پارک بود، رفع شده است.