Loading
27 فروردین 1400 - 07:59

شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان در سومین نمایشگاه تخصصی شهر زیبا که در تاریخ 5تا 8 بهمن ماه در شیراز برگزار شد در زمینه سیستم های یکپارچه پرداخت های خرد، حمل و نقل هوشمند، سیستم یکپارچه پرداخت کیف پول خودرو (سی­ پِی) و کارت خوان پرداخت های هوشمند تاکسی و اتوبوس حضور فعال داشت.

مدیران شهری استان های آذربایجان غربی، قم، گیلان، خراسان رضوی، ایلام، خوزستان، زنجان و سمنان ضمن بازدید میدانی و حضور در این شرکت با نحوه ارایه خدمات، مدل های بهره برداری و اقتصادی مدیریت پارک حاشیه ای با سیستم پرداخت یکپارچه خودرو (سی پِی) و همچنین پرداخت های هوشمند تاکسی و اتوبوس آشنا و به گپ و گفت نشستند.

در این نشست شهرام پناهی مدیر حقوقی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس با تاکید بر تسهیل در عبور و مرور، توسط این طرح اظهار داشت: طبق آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که توسط دولت برای مدیریت پارک حاشیه ای در معابر پیش بینی شده است اجرای این طرح می تواند نقش به سزایی در مدیریت ترافیک و همچنین توزیع عادلانه پارک حاشیه خیابان داشته باشد.

وی ادامه داد: با استناد به تبصره یک ماده 7 قانون پارک حاشیه ای، از ابتدای سال 95 میبایست دریافت حق توقف و انجام هرگونه تراکنش مالی توسط رانندگان و عوامل متصدی با استفاده از سامانه‌های پرداخت الکترونیک برون خط (آفلاین) با رعایت قوانین و مقررات نظام بانکداری الکترونیکی انجام شود، در غیر این صورت این امر تخلف محسوب می شود، که برخی از شهرداری های کشور نیز جریمه هایی را در این خصوص متحمل شده اند.

وی یادآور شد: در این راستا سیستم پرداخت یکپارچه سی­پِی در حوزه مدیریت پارک های حاشیه ای مطابق قانون عملکرد دقیق و روشنی دارد.

محمد هادیان مدیر پروژه پارک حاشیه ای شیراز در این نشست ضمن تشریح طرح اظهار داشت: از مهم ترین مسایل شهرداری ها درآمدهای پایدار است و آنچه رسیدن به درآمد پایدار را با اهمیت جلوه می دهد دستیابی به توسعه پایدار شهری است که در گرو وجود شرایطی متعادل در تحقق برنامه های شهری خواهد بود و بی‌شک برای رسیدن به این مقصود، این شرکت با توجه به تامین زیر ساخت ها در پروژه های هوشمندسازی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه منابع پایدار شهری ایفا می‌کنند.

هادیان تصریح کرد: با توجه به مدل های اقتصادی و تسهیلات ویژه این شرکت برای مشارکت و ارایه خدمات سی پِی و کارت خوان های پرداخت تاکسی و اتوبوس و همچنین هزینه های زیرساخت، این امر برای مدیران شهری و شهرداری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

گفتنی است در پایان این نشست با توجه به تسهیلات ویژه این شرکت تفاهم نامه های اولیه با مدیران شهرداری و سازمان همیاری شهرداری استان های مذکور منعقد گردید.