Loading
27 فروردین 1400 - 07:56

روابط عمومی سی پِی به منظور آگاهی از میزان مطلوبیت و مرغوبیت فعالیت‌های خود، در پروژه کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو شیراز، به طور مرتب بازخورد فعالیت‌هایش را دقیقاً ارزیابی می‌کند. در همین خصوص شهروندان محترم از انواع روش های ارتباطی که در زیر به آن ها اشاره شده است می توانند با مرکز پاسخگویی و پشتیبانی سی پِی در ارتباط باشند و هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد خود را مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایند. همچنین در راستای ارتباط بهتر و ارتقای خدمات اطلاع رسانی ازین پس در انواع رسانه های رسمی و معتبر عمده سوالات شهروندان با پاسخ منتشر خواهد شد و به استحضار عموم شهروندان خواهد رسید.

بر اساس کدام ماده قانون، برای پارک در حاشیه خیابان باید هزینه پرداخت کنیم؟

در راستای اجرای ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی: پارک وسیله نقلیه در معابر شهری پر ترافیک بدون پرداخت حق توقف پس از نیم ساعت اول به منزله ارتکاب تخلف توقف ممنوع خواهد بود که توسط ماموران ماده موضوع (2) قانون با آن برخورد خواهد شد.

اساس قیمت گذاری معابر پارک حاشیه ای چیست؟

در معابر مصوب شورای عالی ترافیک استان بر اساس نرخ مصوب شورای اسلامی شهر شیراز و با توجه به موارد مطرح در آیین‌نامه اجرایی تبصره 1، ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، تعیین می‌گردد.

درآمد پارک حاشیه‌ای به حساب کدام ارگان وارد و کجا صرف می‌شود؟

صد در صد (100%) درآمد شهرداری ها از پارک حاشیه ای خودرو به خزانه واریز می شود تا جهت احداث توقفگاه (پارکینگ) در همان شهر هزینه شود.

برای ثبت نام باید به کجا مراجعه کنیم؟

جهت دریافت شناسه پرداخت الکترونیک (شِپا) ، به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، باجه های مستقر در خیابان های طرح و یا پایگاه www.cpay.ir مراجعه نمایید.

چگونه اطمینان حاصل کنیم که 30 دقیقه اول واقعا رایگان است؟

ماده 3- توقف وسایل نقلیه در محل هایی که برای پارک حاشیه ای در نظر گرفته شده است با رعایت سایر مقررات راهنمایی و رانندگی در نیم ساعت اول توقف رایگان خواهد بود. دریافت حق توقف در معابر یاد شده برای مازاد بر نیم ساعت محاسبه و دریافت می شود.

در سیستم پرداخت سی پِی محاسبه دقیق زمان و هزینه را سیستم مکانیزه انجام می دهد و عامل انسانی دخالتی ندارد

شناسه پرداخت الکترونیک (شِپا) چیست؟

شناسه پرداخت الکترونیک (شِپا) با فیزیک برچسب، اِلمانی است که با نصب بر روی شیشه خودرو به عنوان کیف پول خودرو عمل کرده و پرداخت‌های مربوط به خودرو را مدیریت می­کند.

سی پِی در پرداخت هزینه پارک حاشیه ای چه کاری را انجام می دهد؟

درگاه پرداخت الکترونیک سی پِی (cpay) (‌سیستم پرداخت یکپارچه) به عنوان واسط بین حساب کاربری و شِپا، مسؤلیت تسویه و تراکنش مالی را بر عهده دارد.

سند ثبت نام چه کاربردی دارد؟

به عنوان رسید و سند شناسه بوده و همچنین با استفاده از کلمه عبور و رمز شخصی، می‌توان با مراجعه به سایت www.cpay.ir   به پنل کاربری خود وارد  شده و به صورت الکترونیک از خدمات این سامانه نظیر گزارشات مالی، شارژحساب کاربری، گزارش آخرین هزینه‌ها، گزارش آخرین محل حضور خودرو و‌... بهره‌مند شد.

تعرفه پارک در معابر چقدر است؟

پس از نیم ساعت بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، از 30 دقیقه تا یک ساعت 800 تومان، به ازای ساعت دوم 1000 تومان، به ازای ساعت سوم 1000 تومان، به ازای ساعت چهارم 1200 تومان و از ساعت چهارم به بعد به ازای هر ساعت 1500تومان از اعتبار شناسه پرداخت الکترونیک کسر می گردد.

چگونه شناسه خود را شارژ نماییم؟

پرداخت با تلفن همراه از طریق #708*

مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان خدمات دولت

مراجعه به وب سایت سامانه www.cpay.ir  

مراجعه به باجه های مستقر در خیابان های طرح

سی پِی چه مزیت هایی دارد؟

در حوزه مدیریت پارک حاشیه خیابان: اعمال قانون، محاسبه هزینه دقیق پارک توسط فن‌آوری هوشمند، کاهش سطح مناقشات مالی و اجتماعی شهروندان، سهولت در پرداخت عوارض خودرو، هزینه پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های عمومی از طریق موبایل، پیامک، کارت‌های شهروندی و درگاه الکترونیک از جمله مزیت‌های آن است.

در صورت هرگونه مشکل سی پِی به درخواست ها چگونه پاسخ می‌دهد؟

شما می توانید از طریق تلفن: 07136303070، وب سایت www.Cpay.ir  با سی پِی در ارتباط باشید.

اعتبار شناسه یا همان  برچسب چه مدت می‌باشد؟

نامحدود