Loading
27 فروردین 1400 - 08:14

اختصاص رتبه نخست هوشمندسازی کشور به شیراز

معاون حمل‌ و‌ نقل و ترافیک شهردار شیراز گفت: در جشنواره برترین طرح‌های حمل‌و‌نقل هوشمند، رتبه نخست هوشمندسازی ترافیکی به شیراز اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، ناصر شمس صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان سال 96 یکهزار دوربین پایش تصویری، نظارتی و امنیتی را در جای جای شهر شیراز مستقر خواهیم کرد که البته در شرایط فعلی نقاط دارای مشکل در اولویت است و در مرحله بعد معابر فرعی نیز مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی افزود: بالا بودن آمار ناشی از تصادفات یکی از مشکلات شیراز بود پیش از این قول دادیم با هوشمندسازی این آمار را کاهش دهیم و در این راستا تعداد دوربین‌ها در پنج‌ماهه گذشته از 119 دوربین به 300 دوربین افزایش‌یافته و در نتیجه بلوار رحمت که حادثه‌خیزترین بلوار شهر بود به‌صورت نخستین بلوار تمام هوشمند در چهارماهه گذشته حتی یک مورد کشته نداشته است که این موضوع اهمیت هوشمندسازی را نشان می‌دهد.

شمس یادآور شد: طرح «سی پِی» در وهله نخست برای ممانعت از پارک خودروی بیشتر از نیم ساعت توسط مغازه‌داران و سایر افراد است تا بدین ترتیب حاشیه خیابان به عنوان معبر عمومی برای همگان قابل استفاده باقی بماند و برخی افراد به سبب رایگان بودن خودروی خود را از صبح تا عصر در کنار خیابان نگذارند و هزینه دریافت شده صرف اجرای طرح شده و درآمدی برای شهرداری ندارد.

معاون شهردار شیراز به شدت به کاسبانی هشدار داد که عرصه خیابان را با محل کسب خود اشتباه گرفته‌اند و سپس افزود: با همکاری دستگاه قضایی در طرح ساماندهی مشاغل ترافیک‌زا نمایشگاه‌داران خودرو و موارد دیگر که پیاده‌رو را اشغال می‌کنند را مورد پیگرد قرار می‌دهیم.