Loading
27 فروردین 1400 - 06:59

مدیر شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان (شعبه کاشان) از افتتاح فاز اول ایستگاه های مکانیزه دوچرخه در این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان، طرح ایستگاه دوچرخه هم زمان با فاز دوم طرح پارکینگ حاشیه خیابان در عصر روز ۴ شنبه، ۱۷ اسفندماه همزمان با افتتاح ۳۰ پروژه ترافیکی دیگر مانند پارکینگ طبقاتی بعثت افتتاح گردید.

مهندس آرمان کدخدایی در این باره بیان کرد: حمل و نقل هوشمند یکی از شش مولفه اصلی شهر هوشمند است. اصولا یکی از رویکردهای شهر هوشمند این است که تمامی امور درآن به گونه ای صورت پذیرند که سازگار با محیط زیست باشند و به کاهش آلاینده های زیست محیطی کمک کنند. با این توصیف حمل و نقل هوشمند را میتوان به عبارتی حمل و نقل سبز خواند. یعنی حمل و نقلی که مضرات ناشی از تراکم ترافیکی وسایل نقلیه موتوری که موجب تشدید آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ایجاد ترافیک و در نتیجه کاهش سلامت و آرامش شهروندان می شود را اصلاح و در حالت آرمانی آن را حذف و یا به حداقل برساند.

وی در ادامه افزود: با این دیدگاه و در راستای حرکت به این سمت و سو و دستیابی به شهر سالم و پایدار شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان با همکاری شهرداری کاشان اقدام به ایجاد ایستگاه های مکانیزه دوچرخه در این شهرستان کرده است. در فاز نخست این طرح ۶ ایستگاه دوچرخه در هسته مرکزی شهر (خیابان های منتهی به چهار راه آیت الله کاشانی) به بهره برداری خواهد رسید. هم اینک اولین ایستگاه از فاز نخست در خیابان باب الحوائج آماده بهره برداری شده است و امید بر آن است که در آینده ای نزدیک تمامی ایستگاه های فاز نخست به مرحله بهره برداری برسد.

وی در ادامه صحبت های خود به مقایسه حمل و نقل موتوری با شبکه حمل و نقل دوچرخه پرداخت و افزود: شبکه حمل و نقل دوچرخه نسبت به حمل و نقل موتوری دارای مزیت هایی می باشد که آلودگی کمتر زیست محیطی، عدم نیاز به فضای توقف زیاد، قابلیت به کارگیری در معابر کم عرض یا دارای محدودیت دسترسی، کاهش هزینه های حمل و نقل، کاهش مصرف سوخت، افزایش ضریب نشاط و سلامت شهروندان، کاهش حجم ترافیک درون شهری از جمله مزیت های بارز آن می باشد.