Loading
27 فروردین 1400 - 06:49

پروژه سی پِی و ایستگاه های دوچرخه از جمله طرح هایی است که برای ساماندهی ترافیک اتخاذ شده است.

شهردار کاشان در حاشیه افتتاح ایستگاه دوچرخه تصریح کرد: فاز نخست طرح پارک حاشیه ای  CPay در خیابان های بابا افضل و شهید بهشتی به بهره برداری رسید و در فاز دوم خیابان های استاد رضا عباسی، میرعماد و باب الحوائج اضافه خواهد شد.

ایشان اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح فرهنگ سازی در خصوص حذف پارک های غیر ضروری، روانسازی جریان ترافیک و کاهش تصادفات و عادلانه سازی فضای پارک برای همه شهروندان است.

محمد مسعود چایچی نیز با بیان اینکه تراکم ترافیکی ناشی از وسایل نقلیه موتوری موجب تشدید آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ایجاد ترافیک و در نتیجه کاهش سلامت و آرامش شهروندان می شود، بیان کرد: ترویج شیوه های جابجایی جمعی و غیرموتوری (دوچرخه) راهکاری در راستای دستیابی به شهر سالم و پایدار تلقی می شود.

وی افزود: طرح استفاده از دوچرخه بجای خودرو با رویکرد توسعه پایدار و حمل و نقل پاک و همچنین افزایش ضریب سلامت و نشاط شهروندان و کاهش حجم ترافیک درون شهری  موجب کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان با اشاره به اینکه طرح ایجاد شبکه دوچرخه سواری در محدوده مرکزی شهر کاشان به اجرا درآمده است، تصریح کرد:  ۱۰ ایستگاه دوچرخه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال و با مشارکت شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان (سی پِی) در محدوده مرکزی شهر کاشان راه اندازی می شود.