Loading
27 فروردین 1400 - 07:39

مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان(پککو) گفت: بخش عمده ای از طرح NFC بانک پارسیان که امروز رونمایی شد توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه پککو با نام " آتی شهر هوشمند پارسیان" و با نام تجاری CPayکه در عرصه بانکداری الکترونیک فعالیت می نماید به مرحله اجرا درآمده است.

طرح پرداخت الکترونیکی NFC با حضور دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی ، دکتر پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان ، مهندس قنبریان مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و جمعی از مدیران ارشد بانکی رونمایی شد.

مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان با اشاره به صدور مجوز از سوی بانک مرکزی ایران عنوان کرد: از اسفند ماه سال گذشته با استفاده از استاندارهایی که بانک مرکزی  مشخص کرده بود امکان عملیاتی کردن سرویس های پرداخت بدون کارت NFC برای ما فراهم شد.

مهندس قنبریان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی تولید،اشتغال و حمایت از شرکتهای دانش بنیان اظهار داشت: بخش عمده ای از طرح NFC بانک پارسیان که امروز رونمایی شد توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه پککو با نام " آتی شهر هوشمند پارسیان" و با نام تجاری  CPayکه در عرصه بانکداری الکترونیک فعالیت می نماید به مرحله اجرا درآمده است.در همین زمینه به منظور توسعه  کسب و کارهای مبنی بر پرداخت NEC شرکت تجارت الکترونیک پارسیان مقدار 150 هزار دستگاه کارتخوان با قابلیت پرداخت NFC به شبکه پرداخت کشور اضافه خواهد شد.

در ادامه احسان کدخدایی مجری این پروژه با توضیح تکنولوژی فوق عنوان نمود: پرداخت های NFC از روش های نوین پرداختی است که در آن نیاز  به کارت بانکی نیست. دارنده کارت با دانلود اپلیکیشن موبایلی می تواند کلیه کارت های بانکی خود را در این نرم افزار ثبت و در هنگام خرید بر روی پایانه های بانکی مجهز به ماژول NFC  با انتخاب کارت مورد نظر خرید خود را انجام دهد.
مدیر عامل آتی شهر هوشمند پارسیان در ادامه افزود : در حال حاضر این فناوری امکان پرداخت با رمز دوم را میسر کرده است که د ر ماه های آتی با استقرار سامانه داخلی HCE  پارسیان امکان پرداخت با رمز اول کارت نیز فراهم می شود.

 وی اذعان داشت: پرداخت های بدون رمز و پرداخت های کیف پول نیز در دستور کار شرکت تجارت الکترونیک پارسیان قراردارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

کدخدایی در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت توسعه فناوری های نوین fintech   در ایران اجتناب ناپذیر بوده و در همین راستا این شرکت رویدادهای فین تکی خود را با همکاری یکی از شتاب دهنده های مطرح  کشور به زودی برگزار خواهد کرد.