Loading
27 فروردین 1400 - 06:07

همزمان با شروع فاز سوم طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو، ارزیابی تاثیرات اجتماعی این طرح در شیراز آغاز شد

امین عباسی مدیر شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان شعبه شیراز با اشاره به اجرای طرح نظرسنجی کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو (سی پِی) گفت: این نظرسنجی از 21 آبان تا 27 آبان ماه به مدت یک هفته در 35 خیابان شهر شیراز اجرا می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت بازخورد اجتماعی طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو و ارتباط مستقیم با شهروندان کلیه مراحل اجرای طرح از برنامه­ریزی تا بهره­برداری توسط تیم اتا (ارزیابی تاثیرات اجتماعی) به صورت مستمر رصد می­شود تا بازخوردهای اجتماعی جهت ارتقای هر چه بیشتر کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدیر شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان شعبه شیراز با بیان اینکه تا کنون این بازخوردهای اجتماعی تاثیر مثبتی در ارتقای سطح خدمات داشته است گفت: همواره پیشنهادات و بازخوردهای ارایه شده از سوی تیم اتا که از نظرسنجی با شهروندان به دست آمده در طراحی­های فنی در نظر گرفته شده و تاثیرات مثبت آن در جهت افزایش رضایت شهروندان کاملا چشم­گیر بوده است.

عباسی به همکاری شهروندان، صاحبان مشاغل، مسوولین و سایر اقشار جامعه با ماموران نظرسنجی تاکید کرد و افزود: با اجرای مستمر روش های نظرسنجی و ارزیابی تاثیرات اجتماعی می توان پیش از آنکه مشکلات پیچیده شود و یا نارضایتی ها افزایش یابد، آن ها را مورد شناسایی قرار داد و بدین ترتیب با تدابیر لازم در جهت حل مشکلات اجرایی و یا رفع مشکلات و نارضایتی ها کوشید، که این امر تنها با مشارکت شهروندان و اقشار مختلف جامعه امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: سی پِی یک رویکرد هوشمندانه به حل مساله پارک خوردو در حاشیه خیابان های کلان شهرهاست که ضمن حل این چالش، ارزش‌های افزوده کم نظیری در مدیریت شهری فراهم می‌نماید. اما به این مساله نیز واقفیم که هر سیسنمی دچار مشکلات و نقطه ضعف هایی است که با مشارکت شهروندان مرتفع خواهد شد.

این مدیر شهری خاطر نشان کرد: امروزه بیشتر از هر زمان دیگری دستیابی به نظر مردم برای نهادهای مدیریتی که به نحوی با مساله خدمات عمومی شهری ارتباط دارند امری اجتناب ناپذیر است و نظرها و تقاضاهای مردم در برنامه ریزی این مجموعه ها نقش بسزایی دارد.

عباسی افزود: طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو سال 1393 به صورت پایلوت در خیابان عفیف آباد شیراز اجرا شد. در حال حاضر نیز در 23 معبر شهری در حال اجراست و خیابان های آزادی، جهادسازندگی و ربانی نیز از فاز سوم آغاز به کار کردند. در مجموع 35 معبر سطح شهرشیراز به این سامانه تجهیز می شوند.