Loading
27 فروردین 1400 - 07:47

مجری طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای در شیراز خبر داد :     

60درصد مردم هزینه پارک حاشیه ای خود را پرداخت نمی کنند

جلال الدین عرفانی_خبرنگار «خبر جنوب»/ روزانه 300 تا 500 خودرو در شیراز به دلیل عدم پرداخت هزینه پارک حاشیه ای درکنار خیابان ها جریمه می شوند . مجری طرح کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای در شیراز با اعلام این مطلب به «خبر جنوب» گفت : با توجه به توافق های  صورت گرفته با دستگاه قضایی، از این پس خودروهایی که دارای بدهی سنگین کارت پارک های حاشیه ای هستند، توقیف می شوند.

کدخدایی اظهار داشت:در همین راستا در مرحله اول بیش از 100خودرو که بدهی میلیونی دارند : شناسایی و تاکنون 25 دستگاه از آن ها توقیف شده که بدهی تعدادی از آن ها تقسیط و خودرو هایشان آزاد شده، اما هنوز بقیه خودروها در توقیف است.

وی اضافه کرد: در ادامه پس از خودروهایی که بدهی میلیونی دارند: به سراغ خودروهایی خواهیم رفت که بیش از 500 هزار تومان بدهی دارند و به تدریج به تخلفات تمامی خودروها در خصوص عدم پرداخت هزینه پارک های حاشیه ای خیابان ها رسیدگی خواهیم کرد .

وی تصریح کرد: به منظور تسهیل در امور مردم و بدهکاران سی­پی، ما بدهی این خودروها را قسط بندی کرده و هزینه ها را به صورت قسطی از افراد دریافت می کنیم البته در ادامه به دنبال آن هستیم که با همکاری پلیس در شماره گذاری مانند دریافت خلافی در خصوص بدهی کارت پارک سی­پی نیز استعلام گرفته شود.

کدخدای افزود : بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک 35خیابان برای اجرای طرح کارت پارک(سی­پی) مشخص شده که تاکنون این طرح در 29 خیابان شیراز طی 2 فاز به اجرا در آمده و ظرف 10 روز آینده مابقی خیابان­های باقی مانده نیز به این طرح می پیوندند. در ادامه ما طرحی جامعی را تهیه کرده ایم که در صورت موافقت شورای ترافیک در تعدادی دیگر از خیابان های شهر شیراز نیز طرح کارت پارک به اجرا در خواهد آمد.

وی اظهار داشت: اما نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که بسیاری از مردم اطلاع ندارند که هدف از اجرای این پروژه، حرکت به سمت پارک آسان و رایگان در کنار معابر است و افرادی که کمتر از نیم ساعت در کنار خیابان ها توقف کنند هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند و این هزینه ها مربوط به کسانی است که از شهر سرویس اضافه می­خواهند.

مدیر عامل شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه با توجه به اینکه وجود کارت پارک ها در خیابان ها  خود به عاملی برای هجوم خودروها به کوچه های شهر و مشکل برای شهروندان این مناطق تبدیل شده، گفت: در ارتباط با دغدغه ای که در خصوص پارک خودرو در کوچه ها و پیاده رو ها به وجود آمده،کار خوبی در این زمینه در مشهد صورت گرفته که ما به دنبال الگو برداری از آنها هستیم تا در برخی از کوچه های دارای مشکل نیز که به ویژه در مرکز شهر هستند این طرح را اجرا کنیم. وی افزود: در حال حاضر مشکل پیدا کردن جای پارک خودرو در خیابان های شهر بهتر شده اما در بعضی معابر با مقاومت هایی برای اجرای این طرح  روبرو هستیم و در برخی خیابان ها نیز مردم از آن استقبال می­کنند .

کدخدایی در خصوص درآمدزایی این طرح نیز گفت: درآمد حاصل از اجرای طرح کارت پارک، چنگی به دل نمی زند زیرا ما کمتر از  50درصد درآمد خود را وصول می کنیم و بیش از 60 درصد مردم توجهی به پرداخت هزینه کارت پارک خود نمی کنند و به همین دلیل نیز بحث توقیف خودروهای بدهکار را آغاز کرده ایم.

 وی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه به طور میانگین 300 تا 500 خودرو که بدون پرداخت هزینه و برچسب سی­پی در حاشیه خیابان های محل اجرای طرح پارک کرده اند توسط پلیس اعمال قانون می شود که این رقم گاهی به روزی یکهزار خودرو نیز می رسد.

کدخدایی با اشاره به ارائه برخی خدمات جدید توسط سیستم های کارت پارک حاشیه ای خودرو،گفت : یکی از خدماتی که از ابتدای دی ماه ارائه می شود، کارواش در محل است و در کنار آن یکی از شرکت های بزرگ بیمه نیز مذاکره کرده ایم تا خدماتی که از شرکت های بزرگ بیمه نیز مذاکره کرده ایم تا خدمات خود در موضوع بیمه شخص ثالث  و بدنه را با تخفیف ویژه به مشترکان سی­پی ارائه دهند.

مدیر عامل شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان گفت: از جمله دیگر اقدامات ما، ارائه بسته های ویژه کارت پارک است که در مرحله اول بسته های نیمروزی و یک روزه ای برای پارک خودرو تهیه شده که حتی شهروندان می­توانند این بسته ها را از طریق سوپرمارکت ها نیز تهیه کنند و با ارسال پیامک نسبت به شارژ آن اقدام نمایند. وی افزود: در حال حاضر 200 هزار مشترک از خدمات کارت پارک سی­پی استفاده می کنند که 150 هزار نفر از آن ها مربوط به شیراز و مابقی مربوط به دیگر شهرها هستند .