Loading
27 فروردین 1400 - 06:09
تاکید معاون حمل و نقل ترافیک بر یکپارچه شدن زیر ساخت خدمات حمل و نقل شهری

مهندس علی زحمتکش تلاش های صورت گرفته در جهت عملکرد صحیح زیر ساخت های پارک حاشیه ای خودرو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به زودی قرار داد این طرح جهت اجرایی شدن در سایر خیابان های شیراز بسته و اجرایی می شود.

وی اظهار داشت: یکپارچه شدن فرآیند پارک خودرو مزایای فراوانی همچون مدیریت جامع و افزایش بهره وری را به همراه خواهد داشت.

معاون حمل و نقل ترافیک در جلسه هماهنگی متمرکز شدن سیستم حمل و نقل که صبح امروز (شنبه) برگزار شد، با اشاره به موضوع جلسه بر لزوم برنامه ریزی دقیق، تلاش و هماهنگی در راستای اجرایی شدن و شکل گیری بسترهای لازم برای یکپارچه شدن اطلاعات و الکترونیکی شدن پارک حاشیه ای خودرو، پارکینگ های شهری و ایستگاه های کرایه دوچرخه در سطح شهر شیراز تاکید کرد.

مهندس زحمتکش با اشاره به نمونه سیستم های متمرکز امور شهری در کشورهای توسعه یافته تصریح کرد: داده استخراج شده از سیستم های جامع مدیریت شهری، حاوی اطلاعات بسیار اساسی در راستای برنامه ریزی های کلان شهری می باشد.

وی با تاکید بر نقش فرهنگ دوچرخه سواری در بهبود امور رفت و آمد شهری و شهروندان اظهار کرد: باید باورها و فرهنگ استفاده از دوچرخه با رویکرد نو مد نظر قرار بگیرد، همچنین خلأهای استفاده از ایستگاه کرایه دوچرخه جهت استفاده بیشتر و آسان تر شهروندان اصلاح شود.

مهندس زحمتکش اضافه کرد: ایجاد ایستگاه دوچرخه بین حرم های احمد ابن موسی کاظم (ع) شاهچراغ و حضرت سید علاالدین حسین (ع) برای استفاده زایرین و گردشگران خارجی به عنوان وسیله کارآمد از جمله موارد لازم اجرا است که باید توسط این سیستم مدیریت شود.

در پایان این جلسه مهندس زحمتکش با اشاره به موفقیت آمیز بودن زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری طرح آزمایشی پارک حاشیه ای هوشمند خودرو ضمن تشکر از سازمان همیاری شهرداری های استان فارس و شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان این مهم را اصل جدایی ناپذیر در مدیریت سامانه هوشمند حمل و نقل شهری دانست.

وی افزود: قصد داریم با این سامانه در آینده نزدیک محدوده طرح کنترل ترافیک شهر شیراز را اجرایی کنیم.

گفتنی است دکتر اربابی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، دکتر کدخدایی مدیرعامل آتی شهر هوشمند ایرانیان و مهندس مصلی نژاد مدیر عامل سازمان حمل و نقل ترافیک نیز در این نشست حضور داشتند.